Krawężniki najazdowe

GALERIA

Krawężniki najazdowe

Krawężniki najazdowe

O produkcie Krawężniki najazdowe:

Krawężniki najazdowe jest to element zastosowany powszechnie. Przede wszystkim znajduje zastosowanie na wszelkich zjazdach z drogi. Z pewnością na nasze posesje pomiędzy krawężnikiem prostym. Ilość użytego tego krawężnika jest zawsze podana w warunkach zjazdu na naszą posesję. Ponieważ takie warunki są z góry ustalane przez urzędy. Z pewnością projektant na tej podstawie wykonuje projekt zjazdu. Przede wszystkim z tym elementem budowy są zazwyczaj różne problemy. W zależności od urzędu oraz projektanta.

Ten krawężnik najazdowy w przeciwieństwie do krawężnika drogowego jest niszy o osiem centymetrów. Jest tak ponieważ krawężnik zastosowany na drodze wystaje nad nią średnio 10 do 12cm. Podczas gdy krawężnik najazdowy wystaję nad nawierzchnię drogi tylko około 4cm. Teoretycznie nie ma wielkiej różnicy. Jednak umożliwia to wykopanie oraz wykonanie jednolitej podbudowy pod krawężnik na odcinku niosącym się nawet w kilometrach. Nie ma konieczności robienia miejsc głębszych czy też płytszych. Reasumując szykujemy raz, a później brukarz zaczyna i kladzie krawężnik po krawężniku. Jedynie w miejscu zjazdu zakłada niższy krawężnik i niczym się nie przejmuje. Jest to bardzo duże ułatwienie dla pracowników. Bardzo przydatne w szczególności bardzo dużych inwestycji.

Przede wszystkim możliwość zabudowania jest pomiędzy drogą przejazdową a parkingiem. Również bardzo wiele dróg jest wykonanych wyłącznie z krawężników najazdowych. Ze względu na ułatwienie parkowania pojazdów na poboczu. W tym przypadku krawężnik pełni tylko funkcję podzielenia drogi z miejscem zaparkowania pojazdu.

Wymiary krawężników

Przede wszystkim krawężnik ma grubość w dwóch wymiarach. Pierwsza najbardziej powszechna wersja ma grubość 15 cm. W związku z tym spotykamy ją wszech stronie w każdym miejscu naszej infrastruktury drogowej. Wszystkie parkingi drogi oraz chodniki są jak najbardziej wykonane z tego krawężnika.

Kolejny wymiar krawężnika to 20 cm. Ten krawężnik jest bardzo mało stosowany. W przeciwieństwie do dużych inwestycji drogowych. Z pewnością nie jest do kupienia na większości składów z kostką brukową.

Ten krawężnik jest dostępny w trzech kolorach. Podstawowy szary przede wszystkim tylko ten jest produkowany. Jak również czasem czarny-grafitowy, czerwony. W przeciwieństwie do szarego kolor tylko czasem jest dostępny.

Zapraszam do zapoznania się ze specyfikacjami materiałów przed zakupem w celu uniknięcia pomyłki. <KLIKNIJ TUTAJ> Zapraszam również tutaj Z pewnością znajda Państwo coś ciekawego.

KOLORY

kolor szary
kolor czarny
kolor bordowy

WYMIARY

Krawężniki najazdowe

Kształt

Krawężniki najazdowe

Social Media